"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Snížení počtu hráčů v KS z 8 na 5 umožnilo po mnohaleté pauze opětovné vzkříšení našeho béčka. Béčko jsme postavili na hráčích, tvořících náhradníky v áčku, doplněno o několik dobrovolníků ze základu áčka.

Sestava na zápas se nerodila lehce. Ze 6 hráčů, teoreticky použitelných na nedělní zápas, ještě v pátek zápasili s nachlazením a bylo nutné zmobilizovat jediného použitelného náhradníka.

A tak jsme na poslední chvíli přeci jen dali dohromady 5 jakž takž hry schopných hráčů. Na úvod soutěže jsme měli štěstí na los - béčko lokotky rozhodně není neporazitelný soupeř.

Soupeři nahlásili základní pětku. Dostavili se však jen ve čtyřech - na pátého hráče, Václava Šimona, čekali marně a tak hned první zápas soutěže odehráli nekompletní, což není nejlepší vizitka.

Pavel Kačmar tak získal bod, i když kontumační, což se mu v dresu Slavie naposledy podařilo před 7 lety.

Rychle srovnáno bylo po jako břit ostré partii, ve které navrátilec Milan Pitař, podlehl velezkušenému bývalému předsedovi Lokomotivy, Jindrovi Kovářovi.

Remízu zaknihoval Honza Šlechta, který po ultrapasivně rozehraném zahájení pozici postupně vylepšoval a finální pozici již comp hodnotí jako tupou rovinu.

Vedení jsme se ujali díky výsledku na první šachovnici - Janouš Petr vs. Šimon Petr 1:0. Hostujícímu hráči se již při přechodu ze zahájení do střední hry nepodařilo udržet stejný počet pščců. No a když v průběhu střední hry potratil dalšího pika, tak se čestně vzdal.

K vítězství nám tak stačila v poslední hrané partii - Voldřich - Jína remíza. Domácí veterán soupeře mlel a pozice hostujícího hráče chvílemi visela na vlásku. Po Lubošově několika menších nepřesnostech se Milan Voldřich dostal z nejhoršího. Vzhledem ke stavu zápasu Luboš remízovou nabídku přijal, ale za jiného stavu by soupeře určitě ještě dlouho zkoušel.

Ale týmové vítězství se počítá a do soutěže jsme tak vstoupily nadmíru úspěšně.

2.kolo 06.11.2022 ŠK Česká Lípa "D" : ŠK Slavia Liberec "B"