"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Do Rokytnice jsme v důsledku logisticko-dopravních komplikací dorazili s mírným zpožděním, ale zato bojovně naladěni.

Jako první skončila partie na 8. šachovnici, kde náš oddílový talent, Míra Schiffert, nepostřehl záludný taktický motiv odběru přivazbené figury a po ztrátě kobyly se čestně vzdal.

 

Remízou skončila partie na 1. šachovnici, kde, vzhledem k průběhu partie, můžeme remízu považovat za malý zázrak. Snad jen pan Hollmann ví, proč místo přechodu do evidentně přivyhrané pěšcovky, nabídl našemu lídrovi, Jirkovi „draku“ Jarešovi remízu, která byla samozřejmě radostně akceptována.

 

Vyrovnání skóre znamenala partie na 5. šachovnici, kde náš zkušený exligový borec, Pavel Peníška, s přehledem přehrál pana Plháčka.

 

Následně se vedení zápasu dokonce převážilo na naši stranu, když Franta Lašek, hrající v životní formě, přehrál sympatického soupeře, známého organizátora rokytnických turnajů, pana Šimůnka.

 

K opětovnému srovnání skóre došlo v partii na 3. šachovnici. Míla Pártl, honosící se skalpy několika špičkových šachistů v průběhu letošní sezony, sebevědomě přešel do pozice kvalda za 2 piky a byl svými spoluhráči oprávněně poplácáván po ramenou. Mazaný soupeř mu ovšem v nestřeženém okamžiku odebral další dva piky a srovnal tak skóre zápasu.

 

Remízou skončila i partie Luboše Jíny s domácím Sazkou. Škoda, že náš borec nepostřehl, v na první pohled remízové koncovce, možnost  mazaným tahem pikem zvrátit vítězství na slávistickou stranu.

I bojovná partie Gombala -  Kopecký nakonec skončila remízou.

 

O výsledku zápasu tak rozhodovala partie Janouš – Lenc. Poziční převahu se mi podařilo přetavit ve v materiální převahu jednoho pindíka, což se v nadcházející dámské koncovce zdálo jako dostatečné. Bohužel jsem propásl 2 příležitosti, jak volného á pěšce rozběhnout kosmickou rychlostí vpřed a když jsem se konečně k postupu pěšce odhodlal, bylo již pozdě, jelikož soupeři se podařilo na šachovnici vyčarovat opakování pozice. A to dokonce 3x té samé, což se při následné rekonstrukci potvrdilo a partie tak byla prohlášena za remízu.

 

Z Rokytnice jsme odjížděli s pocitem, že nám tentokrát vítězství tak trochu uteklo mezi prsty. Ale rozhodně nepropadáme pesimismu a náš příští soupeř – Tanvald, na Slavii určitě nečeká jednoduchý zápas.