*******SLAVIA B zvítězila v Krajské soutěži družstev!!! ******** *** ***

Po předlouhé virové pauze jsme byli rádi, že si můžeme zase jednou zahrát normální šachy. Zájem o účast byl velký. Do sestavy na zápas byli nakonec vybráni zejména hráči, kteří při intenzivních tréninkových jednotkách v restauraci Panoptikum vykazovali nejlepší formu.

K utkání jsme přistoupily zodpovědně a to zejména z pohledu vládních antiepidemiových nařízení. Naše fanoušky jsme vyzvali, aby tentokrát raději zůstali doma a nevytvářeli tak hloučky, na které, jak známo, covid19 rád útočí. Vzorně jsme zkontrolovali všechny předložené očkovací certifikáty, přičemž jsme se zaměřili zejména na odhalování případných padělků – žádný padělek jsme neodhalili. Hráči bez certifikátů si zodpovědně vrazili špejli do nosu, přičemž nic podezřelého vyšťourání nebylo. Poté jsme ještě bedlivě prostudovali lékařské zprávy několika bývalých marodů a mohli jsme začít hrát.

Vedení nám zajistil náš kapitán Honza Šlechta, který svého soupeře, Pavla Veselého, přehrál s naprostým přehledem a bravurně zavěsil.

Remízou skončila partie mezi Markem Gombalou a Bedřichem Matoušem. Partie to byla bojovná, byla dokonce odmítnuta i jedna remízová nabídka a napínavá partie nakonec skončila opakováním tahů.

Naše vedení navýšil Petr Paldus, který již od úvodních fází partie postupně navyšoval výhodu jak poziční, tak i šachovou a soupeř, Milan Lesage, nevěděl kam dřív skočit. Partie tak dospěla k očekávanému výsledku.

Vedení narostlo po naší výhře na první šachovnici. Hostující zkušený Pavel Košnar se s nástrahami zahájení nepopasoval nejlépe a již od 12 tahu měl o pěšáčka méně. To mě trochu ukolébalo a přechod do koncovky jsem pojal poněkud ledabyle. Koncovka nebyla tak vyhraná, jak se na první pohled zdálo. Naštěstí ve chvíli, kdy jsem si v pěšcové koncovce ze 2 logických tahů vybral ten horší, se soupeř překvapivě vzdal.

Po vyrovnaném průběhu skončila zaslouženou remízou partie Luboše Jíny. Ale pak začalo skóre opět narůstat.

Na druhé šachovnici skóroval náš předseda Jirka Jareš. Jeho soupeř, Tomáš Sichrovský, však nebyl tak snadným soupeřem, jak napovídalo jeho ELO. Možná ve finále doplatil na až příliš ambiciozní postup, nicméně vynalézavost mu upřít nelze.

Bravurní výkon předvedl na poslední šachovnici Jirka Slaba. Svého soupeř, Václava Grindlera, pomalu ale jistě již od zahájení přehrával a polehounku utahoval šroubky takovým způsobem, že zoufalý soupeř byl přikován na poslední 2 řady, kde jen zmateně tahal věžičkou sem a tam. Bylo jen otázkou času, kdy ho Jirka dorazí a to se nakonec také stalo.

Jako poslední se dohrávala partie Luďka Švece s Miroslavem Honců. Luďkovy se poté, co potratil pěšce, naštěstí podařilo eliminovat všechny pěšce dámského křídla a věžovka 3:4 na královském křídle byla tupá remíza.

A tak z toho nakonec bylo zasloužené vysoké vítězství, díky kterému se Slavia po prvním kole vyhřívá na zaslouženém druhém místě tabulky, přičemž daleko za námi jsou elitní týmy Zikudy a Deska.