"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Ve třetím kole jsme přivítali v derby místního rivala z Lokomotivy. Hosté se na nás náležitě připravili a nastoupili v nejsilnější sestavě a v roli mírného papírového favorita. Náš tým oproti předchozím utkáním doznal dvě změny, kdy naše opory Petra Palduse a Luďka Švece vystřídali Miloš Partl a Pavel Kačmar.

Po více jak hodině to s našim bodovým přísunem nevypadalo vůbec dobře. Jen Jirka Slaba stál na výhru a Peťa Janouš v lepší pozici.

Jako první složil zbraně na osmé Pavel Kačmar, který Petru Šimonovi nejdříve daroval pěšce a o chvilku později střelce.

Já v roli kapitána jsem také o moc déle nevzdoroval na páté šachovnici Miloši Prchlému. Bílé figurky se mi podařilo postavit dost pasivně … a partii jsem dotahal až do pěkného matu.

Za stavu 0:2 pro hosty to vypadalo na první porážku. Jirka Jareš a Lubo Jína stály na prohru a ani pozice Máry nebyla optimistická.

Za této situace se ale začali dít věci. Na druhé šachovnici Jirka „DRAK“ Jareš otočil prohranou pozici oproti Danu Bradáčovi a hned poté na sedmičce neomylně srovnal výsledek bezchybně hrající Jiří Slaba, který zataženě hrajícímu Jiřímu Žítkovi nedal šanci.

Průběh utkání v náš prospěch otočil Miloš Partl, který pěkně „vycukal“ Dalibora Matušů. V době, kdy soupeř myslel na remízu …. po dvou tazích musel kapitulovat.

Za chvíli poté dotáhl lepší pozici do úspěšné pěšcovky Peťa Janouš a Pavel rychtář přes veškerou snahu také kapituloval. A rázem to bylo 4:2.

Jistotu zápasového vítězství nám vybojoval (již s kvalitou navíc) na čtyřce remízou Marek Gombala s Alešem Mohylou. A zmar hostí dokonal na šestce Lubo Jína. V prohrané koncovce vydoloval dámu a Marek Malý musel také kapitulovat.

Celkové skóre 5,5 : 2,5 je vzhledem k průběhu partií určitě pro hosty zklamáním.

Na další mač míříme 28.11 do Libštátu.