""""KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B 2 : 3 """

Sestavu do Libštátu jsme dávali dohromady hodně komplikovaně a dlouho to vypadalo, že nás bude maximálně 5. Nakonec jsme dali dohromady plný počet 8 lidí. Vyrazili jsme 2 auty a Míla Partl přicestoval vláčkem. Jako tradičně jedno auto s opozdilým řidičem (nebudeme pokerového hráče jmenovat) dorazilo s patnáctiminutovým zpožděním: Díky toleranci domácího týmu se mohlo začít s plným časem na hodinách.

Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě (nepočítaje absentujícího GM Hábu), a tak byli i přes postavení ve druhé polovině tabulky favoritem.

A podle toho to také od začátku vypadalo.

Rychle skončila partie na sedmé šachovnici kde Honza Vlček neodolal drtivému útoku domácího Matouše.

Ani partie na osmé šachovnici netrvala o mnoho déle. Milanu Pitařovi se sice poprvé v této sezoně podařilo udělal rošádu, ale jelikož to bylo na tu stranu šachovnice, kde si před tím stihnul zmasakrovat vlastní pěšcovou strukturu, bylo zřejmé, že tam král moc v bezpečí nebude. A tak domácí rychle vedli 2:0.

Šachová miniatura byla i partie na první šachovnici, kde si domácí Filip Dolenský připravil mazanou oběť pěšce, na kterou se pro změnu nepřipravil náš Jirka Jareš. A tak po následné kombinaci stanul černý král před nekrytelným matem.

Snížení přinesla partie na třetí šachovnici. Míla Partl sehrál jednu z nejpovedenějších partii této sezony (což vzhledem k jeho předchozí bilanci 4 prohry a 1 remíza nebylo zase tak moc těžké) a zaslouženě zvítězil.

To byl ale na dlouhou dobu konec se slávistickými oslavami. Honza Šlechta sice favorizovanému Milanovi Dolenskému dlouho vzdoroval, ale nakonec favoritovi podlehl.

A stejně tak dopadl i Míra Schiffert v partii s domácím Špinkou. Stav byl tak 5 : 1 a o vítězi bylo rozhodnuto.

Následné výhry dvojice Janouš, Švec již jen přinesly korekci výsledku na 5:3.

Lehce kuriózní situaci přinesl odjezd z Libštátu, když jsme několik kilometrů od Libštátu zjistili, že jsme tam zapomněli Míru Schifferta, kochajícího se krásami tamního venkova. Při hlasování, zda se pro něj vracet, nebo ho tam nechat a vyzvednout si ho, až tam budeme hrát napřesrok, těsným poměrem hlasů 4:3 zvítězil návrh vrátit se pro něj.

A tak jsme, k mírnému zklamání paní Schiffertové, dorazili do Liberce v kompletní sestavě a nyní již začínáme spřádat plány na zápas s Tanvaldem.