""""KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B 2 : 3 """

Na čtvrté kolo k nám dorazil místní rival Lokomotiva. Souboj Bé týmů sliboval tuhý boj a jako vždy i boj se sestavou. Druhé jmenované zachránil Mára a se zdravotním hendikepem hrající Luboš. Soupeř k nám sice přijel v šesti hráčích, ale na 3 až 5 šachovnici nasadil své šachové naděje.

Nejmladší hráč Vincent Lunardon ( nar. 2015) celou hodinu vzdoroval našemu Milanu Pitaři. Nicméně první bod byl doma.

Druhé vítězství nám zajistil Honza Vlček, který v hodině dvanácté přehrál po boji o střed a pěšce Valentinu Mohylovou.

A třetí bod záhy přidal Luboš Jína, který si poradil s Jiřím Dubským.

Za daného stavu by se dalo říct, že již není o co hrát …. ale mač skončil až v 15:15.

Já hrál na dvojce s Jiřím Žítkem a jasným plánem opačných rošád. To se mi sice podařilo, ale partii jsem měl prohrát. Soupeřovi pěšci šli rychleji a od 21 tahu jsem byl pod hrozbou matů. Soupeř naštěstí nenašel smrtící úder střelcem a dal mi šanci po výměně dam hrát dál -2 pěšce, ale s protihrou silných koní. V době kdy jsem již byl téměř jistý, že remízu udržím, uděl soupeř několik nepřesností, které mi umožnili zisk kvality a následné dohrání partie do matu.

Poslední partii dohrával Marek Gombala s Petrem Šimonem. V době, kdy už bylo rozhodnuto a pozice se zdála rovná jen s těžkými figurami a stejným počtem pěchů, odmítl Mára remízu a jal se dobývat slabšího pěšce. Vinou kouřových přestávek se sice dostal do časové tísně, ale tu překonal a v následné poziční hře pěšce dobyl. Po výměně věží získal druhého a partii vyhrál.