""""KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B 2 : 3 """

K poslednímu kolu KP v tomto roce jsme vyrazili kombinovanou dopravou autem a vláčkem do Frýdlantu. Auto především pro Fandu, aby se případně nezranil na ledovce. No kol pátého tahu přišel z kouřový s rozseknutou hlavou a boulí jak hrom. Naštěstí David měl po ruce dostatek náplastí. Fanda další ošetření odmítl a partii se Slávkem Buřitou skončil jako první remízou.... což v dané situaci byl úspěch,,, bohužel na dlouho

Na čtyřce hrající Jirka Slaba dvakrát odmítl remízu místnímu talentu Ondřeji Kučiny a snažil se prosadit volného pěcha. Poté co jím napadl střelce na 7řadě, přehlédl, že střelec neuteče, ale pěšce drze sebere. Jiřímu se poté partie rozpadla.

Podobně dopadl i David Šafránek. Mladá posila domácích z Polska Joanna Pietryk získala volného pěšce, kterým šla nezadržitelně vpřed.

A třetí prohra v řadě přišla na trojce. Mára Gombala si nechal od domácí šachové naděje Jana Křeliny rozebrat pěšcovou strukturu a nedostal se k žádné protihře.

Já hrál na sedmé černými s Alešem Pospíšilem. Při velkých rošádách soupeř tlačil na mého krále a já připravoval průlom na opačné straně. Aleš se nakonec pokusil o průlom středem, kdy nechal svoji jízdu za mou věž a pěšce. Útok jsem otupil výměnou dam a dalších figur a hrál až dokonce se střelcem a koněm proti věži. Vzhledem k vývoji celého zápasu jsem odmítl návrh remízy, ale to asi nebylo dobře. Soupeř protlačit pěšce na sedmou řadu, kde jsem jej sice zastavil, ale pozici jsem viděl spíše horší. Tak remízu navrhl já a soupeř ji přijal.

To už bylo v době, kdy zbylé partie neskýtali možnost bodového přísunu. Drak Jirka Jareš hrál věžovou koncovku o dva pěšce méně se zkušeným Zdeňkem Maršálkem a ten si v ní věděl rady.

Předposlední partii dohrával Peťa Paldus a Gabriel Karaszewski. Peťa v mírně horší pozici nesprávně bětnul střelce s výhledem postavení dámy. K tomu jej soupeř nepustil a s přehledem realizoval koncovku se střelcem a koněm.

Poslední partie končila v 15h. Lubo Jína přežil ztrátu pěšce a po výměně všech figur i prohranou pěšcovku. S Tomášem Trejbalem partii dohráli jen s králi na šachovnici ....

...a jeli jsme domů s pěknou nadílku