""""KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B 2 : 3 """

Na zápas s Bižuterkou jsme tentokrát postavili solidní sestavu a docela jsme si věřili. Utkání se bohužel od počátku nevyvíjelo příznivě.

Míla Partl, znaven po noční směně, začal postupně ztrácet jednoho pěšce za druhým a když se navíc i jeho král ocitl pod matovým útokem, nezbylo než složit zbraně.

Zahájení nedopadlo úplně ideálně ani na první šachovnici. Z horší pozice s favorizovaným Markem Sýkorou, jsem se pokusil vylhat odevzdáním pěšce. Ale kompenzace se nekonala. Markovo vítězství tak bylo zasloužené.

Hvězdný den prožil kapitán béčka Honza Šlechta. Strategickou převahu Honza korunoval intuitivní obětí kvality po které se soupeř ocitl pod drtivým útokem. Sice se nám Honza pokoušel namluvit, že kvalitu ztratil omylem, ale nikdo mu to nevěří. Netrvalo dlouho a byl z toho první bodík pro Slavii.

Po několika prohrách chytil druhý dech Jirka Jareš. Jeho partie proti Ondrovi Sýkorovi byla jednou z jeho nejvydařenějších v této sezoně. A najednou to s našimi šancemi na bodový zisk nevypadalo zase tak špatně.

Na sedmé šachovnici bohužel Fanda Lašek přehlédl jednoduché vidle. Sice se ještě pokoušel o nějaké triky, ale na zkušeného Libora Titěru to stačit nemohlo. A tak se Bižuterka opět ujala průběžného vedení.

Ani Mára Gombala neměl svůj den. Remíza v ultrapasivní pozici tak byla spíše úspěchem.

Drama tak vrcholilo na třetí a na šesté šachovnici. Jirka Slaba stál na výhru a Petr Paldus se pokoušel vyčarovat zázrak z tupě remízové věžovky.

Petrův soupeř, Miloš Fila, naštěstí v jednoduché pozici neomylně objevil jediný prohrávající tah, čím přítomným hráčům Bižuterie způsobil náběh na infarkt, zatímco domácí diváci propukli v ohlušující jásot.

Koncovka v partii Král - Slaba totiž vypadala jako jednoduše vyhraná pro našeho borce. Jirka bohužel v časové tísni zahrál poněkud neopatrný pěšcový průlom, v jehož důsledku se pozice natolik zjednodušila, že se už vyhrát fakt nedala. A tak z toho byla remíza partiová, která v celkovém součtu znamenala i remízu zápasovou.

A tak nám nezbývá, než zmobilizovat poslední rezervy a zabodovat na horké půdě Deska v jejich nedobytném Alcatrazu