*******ŠK SLAVIA Liberec A - Krásná Lípa 5,5 : 2,5 *******ŠK SLAVIA Liberec B – ŠK Česká Lípa C 3 : 2 ******* PF 2023 ******** *** ***

Díky výhře v 8 kole a taktické remíze v posledním vyhrál s náskokem půl bodu  GM Neuman Petr 7,5 b. před  FM Martinem Červeným 7 b. a třetím IM Epaminondasem Kourousisem 7 b.

Výsledky                                                                  Fotogalerie

Celkem 83 hráčů a hráček se sešlo na turnaji v rapid šachu pod názvem Turnovský Granát, který pořádal oddíl Zikuda Turnov pod bedlivým dohledem pana Františka Zikudy. Celý turnaj řídila rozhodčí slečna Jiřina Prokopová. On-line šachovnice obsluhoval odborný IT technik Tomáš Ďúran.
Turnaj byl velice silně obsazen a byl velmi vyrovnaný. O vítězi se rozhodovalo až v posledních dvou kolech a bez prohry zvládlo turnaj prvních 6 hráčů.

Nejlepším hráčem s ELO do 2000 (jen na pomocné hodnocení před dvojicí slávistů Janoušem a Gombalou)  a nejlepší ženou (tady  s drtivým náskokem) se stala Adélka Zákoucká (celkově 20 s 5,5 body)
Nejlepší junior do 19 let, FM Jakub Půlpán, skončil s 6,5 bodu pátý.
Nejlepší juniorkou do 19 let se stala Agáta Hušková
Nejlepší senior nad 60 let , Zdeněk Růžička,  skončil 13 s 6 body
Nejlepším žákem do 15 let a i do ELO  1600 se stal Petr Fojt a obsadil s 4,5 bodem 40 místo
Nejlepším hráčem s ELO do 1800 je Antonín Žváček, celkově 43 s 4,5 bodu

Naše výprava Slavia Liberec:
23 místo obsadil Petr Janouš (5,5 b.) - slabší hráče s přehledem porazil a proti silnějším uspěl s remízou proti Stanislavu Šplíchalovy (ELO 2156). Hned za ním,24 skončil  Marek Gombala (5,5 b.), který prohrál překvapivě s mladým Petrem Fojtem, ale poté porazil Zdeňka Joukla, remizoval s Bohuslavem Vyhnálkem a porazil Daniela Bradáče. Jeho finiš zastavil až FM Jiří Gregor. Na 34 místě skončil Míla  Řičánek  (5 b.) když elo slabší hráče převálcoval a proti silnějším nebodoval. ,
Turnaj na téma 1.g4 mi vynesl  35. místo  (Jan  Šlechta  5 b.). Z pěti partií proti výrazně silnějším protihráčům jsem uspěl proti Václavu Volmanovi jr..s ostatními jsem po boji prohrál včetně první partie s celkově třetím IM Kourousisem Epaminondasem (elo 2359), kde jsem vzdoroval 65 tahů …. posledních 25tahů hrál soupeř s 15 vteřinami na hodinách, poté deset se sedmi … a prohrál jsem v 65 tahu nemožným tahem, kdy jsem si střelce postavil pod svého pěšce …. no nějak jsem si poplet směr pochodu svého pěšce a zpátečku mi soupeř neuznal ….. Trošku zklamání bylo 36 místo Jiřího (draka) Jareše, který vítězně přetrpěl partii se mnou (o kvalitu méně)  5 b. Naši výpravu uzavřel na 68 místě  Vojta Šic se 3,5 bodem, který se ale kromě hraní  zabýval hlavně jednáním v souvislosti s  přípravami nadcházejícího Mistrovství a Poháru ČR družstev v rapid a bleskovém šachu (3.- 4.10 Liberec)