*******Petr Paldus vyhrál turnaj 30+ v Pardubicích******* Mára Gombala krajským přeborníkem v rapidu ***** v krajském přeboru družstev v rapidu jsme druzí ******** *** ***

Šachová mistryně Lucie Jínová sehrála 21.5. v sále hotelu Beseda s místními šachisty simultánku, které se zúčastnilo 15 šachistů a to včetně nastupující generace.

Věra Menčíková – Stevensová
sachyslaviarajče.net               Lucie Jínová

Šachový klub Frýdlant  uspořádal simultánku k 5ti letému výročí založení šachového klubu. A jak jinak než šachovou akcí. Spolu s Výborem pro oslavu Roku narození Věry Menčíkové – Stevensové. Simultánku ke 110. výročí narození Věry Menčíkové – Stevensové  zaštítila ministryně školství Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D., .

Lucie Jínová je momentálně v TOP 30 nejlepších českých hráček. Nejvyšší rating (ELO 2141) měla v roce 2009. Nutno také podotknout, že tato simultánka byla Lucky první a před začátkem přiznala, že má trochu trému.

Před začátkem ji netrpělivě vyhlížel místní „promotér“ akce Tomáš Trejbal … jelikož zjistil, že na mistryni nemá telefon. Uklidnil jsem jej, že půl hodinka případného zdržení není nic neobvyklého a to zejména při hledání cesty do Frýdlantu a že o připravené chlebíčky, a občerstvení se postaráme. Ale nakonec to byli domácí příznivci šachu, kteří zaspali díky důkladné přípravě.

sachyslaviarajče.net

Nutno podotknout, že dokonalá příprava se vyplatila a Miroslav Brňák Lucku porazil. Totéž ještě předvedl i Robert Hrouzek . Já jsem uhrál nekorektní remízu ( remizovali také Viktor Struhár, Ladislav Krch a Jaroslav Markovský), a to jen díky tomu, že partii s pozicí o dva pěchy méně jsem odmítal ukončit dříve jak poslední partii simultánky. Tato „pokerová“ taktika se mi vyplatila a zmožená Lucka ve vyhrané koncovce učinila malou nepřesnost po které se již remíza neodmítá.

sachyslaviarajče.net

Simultánky se také účastnily místní šachové naděje (zleva): Tomáš Petrement, Jan Křelina, Vanessa Štujberová

Po ukončení „promotér akce“ Tomáš Trejbal rozdal všem zúčastněným pamětní listy k simultánce a při této příležitosti vyhlásil i nejlepší oddílové přeborníky. V rapid šachu převzal ocenění oddílového přeborníka Jaroslav Markovský, vícepřeborníkem se stal Ladislav Krch 2. vícepřeborníkem se stal Jan Hrouzek.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Nakonec akce Lucka se svým prvním přemožitelem rozporcovala výborný dortík.

Poděkování patří Lucce Jínové, organizátorům ze ŠK Frýdlant i všem účastníkům simultánky.