*******SLAVIA B zvítězila v Krajské soutěži družstev!!! ******** *** ***
sachyslaviarajče.net

Na letošní Krajský přebor v rapid šachu družstev jsme vyslali hned 2 týmy. Áčko, složené převážně ze specialistů na rapid šach s cílem vybojovat přímý postup do celorepublikového finále, jehož budeme pořadateli. A béčko, složené hlavně z talentů, jimž by měla patřit budoucnost.

Konkurentem pro naše áčko měl být hlavně Zikuda Turnov, který do soutěže vyslal dokonce 3 týmy, z toho 2 složené z jejich nejlepších hráčů. Do boje o příčky nejvyšší chtěl promluvit i tým Tanvaldu, jehož tahounem měl být hlavně zkušený mistr Horák. S velkými ambicemi nastoupil i tým Krásné Lípy v čele s v životní formě hrajícím Jiřím Průdkem. Startovní pole doplnily ještě týmy Rokytnice, Rovenska a Lokomotivy Liberec. Ani jeden z těchto týmů však nebyl natolik silný, aby zastavil rozjetou Slavii. Naše áčko procházelo soutěží hladce, jako nůž máslem a většina soupeřů pro nás neznamenala vážnou konkurenci. Na nejsilnější soupeře jsme narazili až v posledních kolech.

sachyslaviarajče.net

Nejprve jsme uhráli cennou remízu s týmem Zikuda Turnov A, jejž zdobily zejména šachové legendy Zdeněk Maršálek a Vladimír Vltavský. Hned v následujícím kole jsme si hravě poradili s dalším turnovským týmem, Zikudou Turnov B, jehož oporami byli ligoví hráči Ondra Sýkora a Tomáš Brouček. A suverénní výhra v posledním kole nad třetím turnovským týmem znamenala definitivní potvrzení jednoznačného vítězství Slavie Liberec A, která na své cestě za triumfem zaznamenala 7 výher a 2 remízy a jako jediná prošla soutěží bez porážky.

O další umístění na stupních vítězů svedly tuhý boj dva turnovské týmy a nakonec jej pro sebe těsně rozhodl Zikuda Turnov A, který tak skončil druhý a odsunul na třetí místo Zikudu Turnov B. Další mužstva již boje o příčky nejvyšší sledovala s výraznějším bodovým odstupem.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Členy suverénního vítěze soutěže, Slavie Liberec A byli Ben Polák (výsledek 6 bodů z 9 partií), Jirka Jareš (výsledek 5/9), Marek Gombala (výsledek 7,5/9 ) a Petr Janouš (výsledek 8/9). Náhradník, Honza Šlechta, vzhledem k excelentním výkonům hráčů základní sestavy šanci nedostal, nicméně měl alespoň příležitost nasát atmosféru významné soutěže a potkat se osobně s takovými šachovými ikonami, jako jsou Joukl, Maršálek nebo Vltavský.

Tým talentů, Slavia Liberec B, nastoupil v sestavě Fanda Lašek, Petr Hübner, Luboš Jína, Vojta Šic a Petr Jakša. Tento tým obsadil velmi pěkné sedmé místo, když nejlepší individuální výsledek zaznamenal Franta Lašek, který udělal 5,5/9 a jeho výsledek ozdobily i cenné skalpy Tomáše Fráni a Evžena Blaháčka.

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Turnaje se zúčastnilo 10 týmů. Další týmy od účasti odradily patrně prosakující informace o tom, jak silné týmy se chystají do soutěže vyslat Zikuda Turnov a Slavia Liberec, a realisticky usoudily, že těmto šachovým gigantům by nemohly konkurovat.

Výsledky                        Fotogalerie