"""" 24.3. ŠK Libštát - ŠK SLAVIA Liberec A """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B """
sachyslaviarajče.net

V sobotu si naše početná výprava šk TJ SLAVIA udělala výlet do pivovaru Albrecht, kde místní klub pod vedením Dobroslava Buřity - ředitele turnaje a Tomáše Trejbala, pořádal stejně jako loni, svůj Open Frýdlant v rapid šachu.

Na rozdíl od loňského roku hrála mládež s dospělými a tím byla jejich motivace k výhře vyšší (což jsem poznal i já ...). Turnaje se zúčastnilo i šest hráčů z Uczniowski Klub Sportowy EL-TUR SP3 Bogatynia.

A naší desetičlenné výpravě se nevedlo vůbec špatně. Mládežnickou kategorii do dvanácti let vyhrál David Müller, kategorii do čtrnácti let ovládl Pavel Kačmar, který mi dal již podruhé nakládačku.

V hlavní kategorii hrálo o bednu hned několik našich matadorů. Prvenství v turnaji obsadil stejně jako loni Zdenek Maršálek. Hned za ním skončil kapitán našeho „A“ týmu Petr Janouš, před Jiřím Průdkem. Čtvrté místo trochu smolně vybojoval Míla Řičánek, který jako jediný dokázal porazit vítěze turnaje. Osmý skončil domácí Lukáš Václavíček, posila našeho týmu. Pěkné desáté místo urval Luboš Jína. Od 14 do 16 místa se seřadili naši borci v tomto pořadí: Fanda Lašek, Marek Gombala a Pavel Římovský. Dvacátý třetí skončil Honza Gončarov a já se zaslouženě propad až na 27 místo.

Turnaj přijel osobně podpořit i nový předseda ŠSLK pan František Zikuda, který krom rozhovorů o problematice šachu v kraji stíhal sledovat i vítězné tažení svého svěřence Zdenka Maršálka.

Z webu pořadatelů: Z domácích šachistů nejvíce zaujal Miroslav Brňák, který ukázal, že šachy ještě nezapomněl. Se ziskem 6,5 bodu obsadil v celkovém pořadí 6. místo a s přehledem vyhrál kategorii příchozí. Je to někdejší hráč SZK Frýdlant v čechách (ELO 1970 a I. VT). Letos v květnu byl jedním z účastníků, který při simultánce, konanou na počest narození Věry Menčíkové, porazil šachovou mistryni Lucii Jínovou.