""""KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 7.4. TJ Lokomotiva B - SLAVIA B 2 : 3 """

V sobotu se také dohrál Open Desko Liberec a přesto, že termínově koliduje s Pardubickým festivalem, zúčastnilo se jej 62 hráčů a z toho hned prvních dvacet s ELO nad 2000.

fotogalerie zde                                                      výsledky zde

O prvém místě rozhodly závěrečné remízové partie na prvních třech šachovnicích, které stačily s pomocným hodnocením Pawlu Jarochovi k vítězství v turnaji před Ondřejem Sýkorou (oba 7 bodů). Ondra remizoval  s FM Jiřím Gregorem, který skončil třetí.
Pomocné hodnocení také rozhodlo o pořadí na 3. až 5. místě, kde se seřadili hráči s 6,5 body. Čtvrtý skončil FM Vladimír Karlík a pátý Jakub Šafařík, který v posledním kole porazil černými Petra Tázlera.

V nejdelší partii kola porazil Zdeňek Hába také černými v napínavé koncovce Ondru Pražáka.

Také na dalších šachovnicích probíhaly v posledním kole zajímavé boje. Marek Braun v časové tísni nedokázal využít výhodu volných pěšců a remizoval s Martinem Šedivým. Jiří Liška pěkně přehrál Štefana Kopera a Zdenda Cakl prosazování volného pěšce vyšperkoval matovým útokem proti Petru Jechovi.
Pavel Peníška remizoval s Danielem Bradáčem, vyhrál seniorskou kategorii a s 5,5 body skončil na sedmnáctém místě.
Náš Péťa Janouš se ubránil Evženu Blaháčkovi a s 5 body obsadil 25. místo.
Turnaje se zúčastnil i Luboš Jína, vybojoval 4,5 bodu, které mu stačily na 32. místo.

Turnaj se hrál i jako Krajský přebor jednotlivců, který vyhrál Ondra Sýkora, před Jirkou Liškou a Zdeňkem Caklem.